Prefabrik Ev Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Prefabrik Ev Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Küreselleşen ve bireyselleşen dünyamızda insanlar kendi kabuğuna çekilecek yer aramaktadır. Özellikle kalabalık şehirlerde yaşayan insanlar doğa ile iç içe olmanın hayalini kurmakta bu yüzden de hobi bahçeleri satın alarak bir nebze olsun rahatlamaya çalışmaktadır. Bahçe içerisinde toprakla haşır neşir olan insanlar için bir barınak alanı elzem hale gelecektir. Bu ihtiyaca cevap verecek en pratik ve hesaplı çözüm hobi bahçe için prefabrik ev yaptırmak olacaktır.

Prefabrik Ev Nedir?

Prefabrik evler normal bina inşaatlarına nazaran çok daha az maliyet ve kısa sürede inşa edilen hafif yapılı binalardır. Ana iskeleti genellikle demir veya çelik kullanılarak belirlenir. Beton yapı yerine zemine sabitlenen demir çıtalar ile temeli oluşturulur.

Daha sonra duvar panelleri, pencere çıtaları, pencereler, çatı iskeleti kurulması, çatı kaplaması, elektrik tesisatının çekilmesi, su şebekesinin bağlanması, veranda yapımı gibi adımlar uygulanarak inşa tamamlanır.

Prefabrik evler dışarıdan bakıldığı zaman normal çelik villa gibi görünür. Tasarımı usta mimarlar tarafından yapılan prefabrik evlerin iç tasarımı da bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak niteliktedir. İsteğe bağlı olarak çoklu odalar olacak şekilde de inşa yapılabilir. Ama genelde tercih edilen Amerikan mutfak tarzı salonun birlikte olduğu modellerdir.

Bahçeler için yapılan prefabrik evlerde işlevsellik önemli olduğu kadar doğayla bütünleşme yani estetik duruşu da önemlidir. Bu ilkeyi kendine şiar edinen Ankara Prefabrik Ev Firması doğayla sanatı harmanlayıp tasarımlar oluşturmakta ve prefabrik ev modellerini müşteriye sunmaktadır.